החומר הכחול שהזרקנו לך סביב העטרה, אומר הפרופ', יישאר אתך זמן מה. כחול עמוק, מה? אני שואלת? הפרופ' מתבונן באיש שלי לשנייה לפני שהוא מרשה עצמו לחייך מהרמז הסמוי לבדיחה החבוטה, שבעיקר מסגירה את גילנו המופלג. דור הילדים שלנו, חרף העובדה שהם כבר לגמרי בוגרים, בשנות השלושים והארבעים לחייהם, לא יעלו בדעתם שהרמז מכוון ל"גרון עמוק", סרט הפורנו פורץ הדרך בכיכובה של לינדה לאבלייס, הרבה לפני שהפכה להיות לוחמת בפורנוגרפיה, ומיד אחרי שהכניסה את ה blow job  למנה מבוקשת (שלא לומר נדרשת) בתפריט הפנטזיות הגברי ואת רפלקס ההקאה לתופעות הלוואי הנלוות אצל הפרטנריות.

(מילון מושגים: PATENT BLUE,  אותו "כחול עמוק" שמוזרק בשד המנותח בתחילת הניתוח בדרכי-הלימפה ונכלא בבלוטת הזקיף, מאפשר לבצע "מיפוי לימפטי" תוך כדי הניתוח, כלומר, צובע את הבלוטות הנגועות.) והפרופסור אומר, קחי בחשבון שיש לך שד כחלחל למשך שבועות או חודשים, אצלי הוא נעלם אחרי שנה) ושתן ירוק בימים בקרובים. אוקיי. אני דווקא אוהבת כחול. תקראו לי מופקרת. למי איכפת. אז מה נשתנה בשד הכחלחל מכול השדיים? שהוא טיפטיפה קטן יותר, ומשכך גם זקוף יותר. בינינו, מה כבר היה קורה אם היו משווים לי את השני באותה הזדמנות נרקוטית? ואדי אמר, אני לא יודע על מה את מדברת. יש לך שדיים נפלאים.

עכשיו, אחרי שהוצאנו את הגוש ואת בלוטת הזקיף שממנה למדנו כי אין גרורות, עלי לנוח. לתת לגוף להתאושש. אבל למה אני מדורגת ב"שלב 3"? ולמה לעזאזל אני צריכה את כל הכימותרפיה הזאת?

בצהריים אני יורדת לטייל עם בוני, הבורדר קולי האהוב, המדהים והאינטליגנטי שלי. (מילון מושגים: בורדר קולי הוא כלב מלא מרץ ואנרגטי המשמש לשמירה על עדר ולפינוי ציפרים משדות תעופה. בספרו של הפרופסור לפסיכולוגיה סטאנלי קורן "האינטליגנציה של הכלבים", המדרג אינטליגנציית כלבים לפי ביצועיהם בשני משתנים ("הבנה של פקודות חדשות" ו"ציות לפקודה הראשונה"), דורג הבורדר קולי ראשון בקבוצה "הכלבים החכמים ביותר" מתוך 80 גזעים שנבדקו.)

אז מה, שואל אמיר בקשי, שבעיניי הוא ה-סַפָּר בה' הידיעה, לא הגיע הזמן לחדש את הצבע? ואני עונה, תגיד, כמה היית משקיע בשיער שאתה הולך לאבד אותו בתוך שבועות ספורים? אמיר לא מתבלבל. אימא שלו הובסה על ידי הסרטן לפני שנים ספורות. הוא מעניק טיפול חינם לחולות, וגם למי שתורמות את שערן לצורך ייצור פאות נוכריות. בואי, הוא אומר, ומושיב אותי על הכיסא השחור. נבנה תסרוקת שתהווה דגם לפאה. הכן רכבך לחורף.

אמי זיכרונה לברכה הייתה צדקת גמורה, ככה שאני מאוד כעסתי על ריבונו שבחר להתעלל בה. קרני ואני סברנו שהסרטן של אימא נבע מחולשת הגוף של האישה החזקה הזאת, נוכח הדמנציה ההולכת ומתדרדרת של אבא. אימא אהבה את אבא בכול נפשה. סבתא דבויר'ה דווקא לא כל כך התרשמה ממנו. היא חשבה שלבת היפה שלה מגיע איזה בן של רב או לפחות בן של מוהל. היא לא הסכימה שאימא תינשא לאבא. אימא הלכה לישון על הבשורה הזאת. בבוקר אמרה לסבתא, אני לא אנשא לנפתלי בלי הסכמתך, אבל אני לא אנשא לאף אחד אחר. האהבה הגדולה שלה לא יכולה הייתה להכיל את העובדה שהוא דמנטי. היו הרבה נעיצות מרפק, והרבה לחישות על אוזנו, הנה זו וזו, אתה זוכר שנסענו יחד אתם לתאילנד?

אימא לא השתמשה מעולם בפאה שקנינו לה. כשעטרת שיערה המתולתל התדלדלה מעל פניה היפות והכה מצומקות עכשיו, היא בחרה שלא להסתכל במראה. קרני הקריחה יותר מפעם אחת, בהתאם לשרשרת האינסופית של הטיפולים. בעיני היא היתה מאוד יפה אז. עיניה בגוון החום ירקרק בלטו, ולחייה העלו סומק שנבע מהסטרואידים. (מילון מושגים: סְטֶרוֹאִידִים – קבוצה של תרכובות כימיות אורגניות בעלות מבנה בסיסי זהה, הממלאים תפקיד מרכזי בתהליכים ביולוגיים שונים, וביניהם בבניית רקמות ובתיקונן.)

קרחת. עכשיו תורי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *